"który go zwolnił za niechlujny wygląd"- takie głupotki skarbusiu to opowiadaj swojej babci.
Pewnie to nie był pierwszy jego taki wybryk... Bądź nie powiedział Ci wszystkiego...
Po pierwsze brody faktycznie są niechlujne. Nie wiem jak ci ludzie się nie brzydzą jeść z tymi kudlami wokół ust. Po drugie chciała bym zobaczyć na podstawie którego punktu KP zwalnia się za niechlujny wygląd. Jakoś tak z takimi obwiesiami i brodaczami pracowałam i żaden nie wyleciał, chociaż niektórzy śmierdzieli z kilometra.
Może to była umowa-zlecenie, czy coś, a gościu pracował z klientem.
"Zgodnie z art. 100 § 1 Kodeksu pracy pracownik ma obowiązek stosowania się do poleceń przełożonych, o ile nie wykraczają one poza warunki umowy ani nie są sprzeczne z prawem. Tę kwestię należy rozumieć nieco szerzej. Według Teresy Liszcz, ekspertki z zakresu prawa pracy, polecenia te mogą też dotyczyć ubioru pracownika. Ponadto artykuł 100 § 2 pkt 4 k.p. wymusza na pracowniku troskę o dobro przedsiębiorstwa. W tym wypadku możemy mówić też o trosce o wizerunek miejsca pracy – manifestującą się między innymi przez odpowiedni ubiór."
Nie dziękuj.
PS. Jeżeli coś jest dla Ciebie niechlujne nie znaczy, że takie jest.
Jednak nie sądzę, że jeden przypadek doprowadził do zwolnienia. No chyba, że go prezes nie lubi. Zawsze mógł poprosić o urlop na żądanie
Za wypadek nie zwalnia się z pracy. Maz zapewne stracił ja wczesnuej i wymyślił bajkę o papierosie. To był wypadek losowy, a nie nuechlujny wygląd.
A jeżeli tak było, to możecie iść z tym do sadu.
Samopodpalenie przez probe odpalenia papierosa traktowane jako wypadek losowy to jak usprawiedliwianie pijanego kierowcy za wypadek.
Zauważ że ten punkt dotyczy prac gdzie ubiór jest ściśle zdefiniowany np uniform służbowy, kitel lekarski/pielęgniarski. Oczywiście dotyczy on także prac gdzie można sobie poparzyć skórę czy uniformów roboczych.
Raczej nie dotyczy statystycznego pracownika biurowego, chyba że ten przychodzi w podartych łachmanach do pracy i raczej nie dotyczy przypalonej brody.
Jeszcze jedno miejsce gdzie może być zastosowany to np świadome narażenie się na wypadek w pracy np kiedy osoba na elektrowni nie zakłada ubioru ogniotrwałego.
Coś dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele :D
A ja nie wiem w jakiej branży pracuje Pan z yafuda. 3 razy przeczytałem i nie widziałem aby pracował jako pracownik biurowy.
Tak samo w KP nie jest napisane jakich branż dotyczą te punkty.
Wystarczy, że pracuje jako przedstawiciel handlowy jakiejś większej firmy co np. realizuje przetargi na elektronikę, albo w banku i ma bezposredni kontakt z bogatymi, wplywowymi ludzmi. Dress code mają w kontrakcie. Przyjdź bez krawata i możesz mieć postępowanie dyscyplinarne. Podpal sobie ryj i niech śmierdzi od Ciebie okrutnie - no sorry, panu podziękujemy.
Ale czemu mi to tłumaczysz :)
zle mi sie klikło w nick
Czy aby na pewno? Ta wymówka jest tak absurdalna, że aż śmieszna...
Odpalał papierosa w trakcie jazdy i to był wypadek losowy? Haha. Jeszcze się nie uśmiałem tak w tym roku.
Za co do sądu? Za nieprzestrzeganie przepisów?Edytowany: 2021:02:12 14:08:40
Najczęściej komentowane teksty | |
---|---|
Ostatnie 7 dni | |
Ostatnie 30 dni | |
Ogólnie |
VPKV | 83.28.217.* | 10 Lutego, 2021 22:39
"który go zwolnił za niechlujny wygląd"- takie głupotki skarbusiu to opowiadaj swojej babci.