O trzeciej w nocy obudził mnie przeraźliwy pisk czujnika dymu w moim przedpokoju. Zerwałem się z łóżka w panice, szukając źródła ognia w mieszkaniu. Okazało się, że sąsiad z dołu wrócił po imprezie i postanowił usmażyć sobie frytki, po czym zasnął przed telewizorem. Garnek z olejem spalił się na węgiel, a gęsty dym przedostał się wspólnym pionem wentylacyjnym prosto do mojej kratki w łazience. Musiałem wietrzyć mieszkanie do rana przy ujemnej temperaturze na zewnątrz. YAFUD.«Poprzednia wpadkaNastępna wpadka »
0
1
zdziwiony | 213.76.38.* | 27 Maja, 2026 01:02
Kolejny YAFUD o wspólnym kanale wentylacyjnym. W bloku, w którym mieszkam a zbudowanym jeszcze w PRL każdy lokator ma własny przewód wentylacyjny. Podłączone są do niego kuchnia, łazienka i ubikacja. I własny przewód pieca gazowego. Straszliwa była ta komuna!
0
2
Ziom | 90.242.91.* | 27 Maja, 2026 09:52
Olej spalil sie na wegiel?! Olej by sie zapalil, serio nikt nie ogarnal, ze te wszystkie ostatnie YAFUD to jakies brednie AI?
0
3
jolaw | 83.7.208.* | 27 Maja, 2026 22:19
Też mieszkam w bloku zbudowanym za komuny. Piony wentylacyjne łączą po dwa mieszkania - są w pokojach. Piony kominowe - w łazience i kuchni - są odrębne dla każdego przewodu i mieszkania. W łazience - uwagi na piecyk gazowy, w kuchni - kuchenkę gazową. Swoją drogą przeniknięcie dymu z kuchni do pokoju sąsiada i stamtąd przewodem wentylacyjnym wydaje się możliwe tylko przy zamkniętych, super szczelnych oknach w mieszkaniu sąsiada. Ale skrajnie mało możliwe.
Obserwujesz komentarze do tego wpisu.
Nie chcesz, aby coś ci umknęło?
Dostaniesz wtedy powiadomienie jeśli pojawi się nowy komentarz do tego wpisu.
zdziwiony | 213.76.38.* | 27 Maja, 2026 01:02
Kolejny YAFUD o wspólnym kanale wentylacyjnym. W bloku, w którym mieszkam a zbudowanym jeszcze w PRL każdy lokator ma własny przewód wentylacyjny. Podłączone są do niego kuchnia, łazienka i ubikacja. I własny przewód pieca gazowego. Straszliwa była ta komuna!
Ziom | 90.242.91.* | 27 Maja, 2026 09:52
Olej spalil sie na wegiel?! Olej by sie zapalil, serio nikt nie ogarnal, ze te wszystkie ostatnie YAFUD to jakies brednie AI?
jolaw | 83.7.208.* | 27 Maja, 2026 22:19
Też mieszkam w bloku zbudowanym za komuny. Piony wentylacyjne łączą po dwa mieszkania - są w pokojach. Piony kominowe - w łazience i kuchni - są odrębne dla każdego przewodu i mieszkania.
W łazience - uwagi na piecyk gazowy, w kuchni - kuchenkę gazową.
Swoją drogą przeniknięcie dymu z kuchni do pokoju sąsiada i stamtąd przewodem wentylacyjnym wydaje się możliwe tylko przy zamkniętych, super szczelnych oknach w mieszkaniu sąsiada. Ale skrajnie mało możliwe.