Musiałem dojechać na ważne spotkanie biznesowe na drugim końcu miasta w godzinach szczytu. Wybrałem autobus komunikacji miejskiej, ponieważ ta linia porusza się wydzielonym buspasem, co gwarantowało uniknięcie korków. Kupiłem bilet w biletomacie na przystanku, wsiadłem do pojazdu i skasowałem go w kasowniku. Zająłem miejsce siedzące i skupiłem się na przeglądaniu notatek w telefonie. Po przejechaniu około trzech przystanków autobus gwałtownie zahamował. Okazało się, że kierowca samochodu osobowego nieprzepisowo wjechał na buspas tuż przed maską naszego pojazdu. Kierowca autobusu musiał awaryjnie użyć hamulców, żeby uniknąć kolizji. Samochód osobowy po prostu odjechał, ale w autobusie doszło do usterki z powodu gwałtownego manewru. System pneumatyczny zablokował środkowe drzwi i na desce rozdzielczej kierowcy zapaliła się czerwona kontrolka oznaczająca awarię systemu zamykania. Kierowca poinformował pasażerów przez głośniki, że ze względów bezpieczeństwa nie może kontynuować jazdy, dopóki system nie zostanie zresetowany, co będzie wymagało przyjazdu pogotowia technicznego. Wszyscy pasażerowie musieli opuścić pojazd na środku trasy, pomiędzy przystankami. Straciłem ponad dwadzieścia minut idąc na najbliższy przystanek pieszo i spóźniłem się na spotkanie, na którym bardzo mi zależało. YAFUD«Poprzednia wpadka
Obserwujesz komentarze do tego wpisu.
Nie chcesz, aby coś ci umknęło?
Dostaniesz wtedy powiadomienie jeśli pojawi się nowy komentarz do tego wpisu.
Obserwujesz komentarze do tego wpisu.
Nie chcesz, aby coś ci umknęło?
Dostaniesz wtedy powiadomienie jeśli pojawi się nowy komentarz do tego wpisu.